Po dubnovém hledání kamínků si můžete můžete pátého června užít zábavné putování po Sobotovicích. Půjde o individuální akci, zájemci přijdou na start, tedy na dvůr naší sokolovny 5. 6. mezi 15:00 a 18:00, obdrží instrukce a vydají se na jednu ze tří dobrodružných cest, které pro vás vytvoří T. J. Sokol Sobotovice. Po splnění všech úkolů se vrátíte zpět na sokolovnu do 19:00 a obdržíte odměnu.

plakát k akci Putování po Sobotovicích

A o co že při tom našem putování půjde? Nebudeme ještě prozrazovat vše, pouze nastíníme pro koho jsou určeny které trasy a jak se na ně připravit. První trasa je vhodná především pro malé děti s rodiči, bude označena žlutě a zvládne ji každý, ale dozvíte se při ní, stejně jako v dalších variantách, zajímavosti o Sobotovicích a narazíte na lehčí, ale neméně zábavné úkoly.

Druhá trasa bude velice podobná, bude označena fialově.Na děti čekají už trochu náročnější úkoly, ale školáci by si s nimi měli bez problémů poradit. Bude se jim hodit tužka a papír, ale tu obdrží na startu. Hlavní je nastartovat mozkové závity, ale nebojte se, ani nějaké ty pohybové aktivity vás neminou.

A třetí trasa? To bude putování pro větší holky a kluky, kteří se nebojí QR kódů, šifer a GPS souřadnic. Nevyhne se jim ale ani fyzická aktivita (ostatně samotná procházka měří minimálně 4,5 km) a papír s tužkou se také bude hodit, ty obdrží u startu. Potřebovat tedy budou telefon, pomocí kterého budou skenovat QR kódy (lze vyzkoušet na plakátu) a vyhledávat na mapě GPS souřadnice, internet nebude třeba.

A proč pořádáme akci právě v tomto termínu? Stejně jako v loňském roce se koná celoevropská akce MoveWeek. V roce 2019 jsme se do akce také zapojili a to dětským odpolednem.Těšíme se na vás a pokud tuto akci nestihnete, vůbec to nevadí, již 26. 6. nás čeká další akce a to Noc sokoloven.

Fotografie z akce:

Všem moc děkujeme, trasu si prošlo téměř 50 účastníků!