Již za pár dní uplyne 80 let od největší akce Reinharda Heydricha proti sokolskému odboji. Přesto se sokolové nevzdali a nadále bojovali za naši zemi. Osmého října si tuto událost připomínáme a již třetím rokem je tento den také oficiálně významným dnem České republiky jako Památný den sokolstva.

Tento den vzpomínáme na padlé, zatčené a mučené bratry a sestry nošením kokardy připnuté na oblečení. Kokardy si u nás můžete zakoupit za 49kč v úterý a ve čtvrtek v sokolovně v 18:00. V pátek večer v šest hodin vás pak zveme na krátkou vzpomínkovou akci na hřišti za naší sokolovnou.V loňském roce jsme takto vzpomínali u památníku padlých vojáků.

Osmého října slavíme Památný den sokolstva. Uctíváme památku padlých, vězněných a mučených sokolů. Společná vzpomínková akce pak proběhne za sokolovnou v 18:00.