Jak už jsme naznačili, tak od letošního října máme připraven nový oddíl. A tak vám představujeme LOSOS, aneb Lezecký Oddíl SOkola Sobotovice. A proč jsme si vybrali zrovna lezení? Je to v poslední době velmi populární sport a to je dobrá zpráva, jelikož je to velmi všestranný sport, který posiluje velké množství svalů v těle, je zábavný, zlepšuje koordinaci těla i mysli a také upevňuje týmový duch.

Kdy budeme chodit lézt?

Jak jsme již zmínili, jde o všestranný sport a tak můžou chodit jak děti, tak dospělí. Pro děti bude vyhrazený čas v pátek od páté hodiny do půl sedmé. Kapacita dětí v oddílu bude omezena, tak neváhejte. Omezená kapacita také znamená předpoklad pravidelné docházky. Na dospělé se stěna bude těšit každou neděli od 19:00. První lezení proběhne 6. 10. 2024 v případě dospěláků a pro děti v následující pátek.

Zvládnu to?

Lezení má velikou výhodu. I když na poprvé vylezete třeba jen 4 chyty, nevadí, příště vylezete třeba 6. A pak opět o něco více. A pokaždé budete prostě o kousek výš, pokaždé uvidíte, že jste se o kousek zlepšili.

Jak a na čem budeme lézt?

Budeme lézt přímo u nás v sokolovně! Máme totiž vlastní lezeckou stěnu, kterou jsme si pořídili za finančního přispění Jihomoravského kraje a obce Sobotovice. Stěna je vysoká 6.3 metru, má jednu lezeckou linii se 3 barevně odlišenými trasami. Stěna má “top rope”, neboli jištění shora, které je ideální pro začátečníky, ale ti pokročilejší se naučí i prvolezectví. Jak stěna, tak veškeré další vybavení je bezpečné a certifikované. Postupně si všichni vyzkoušejí i jištění.

A není to moc malý, nebude to nuda?

Jasně že to není velká komerční hala, ale věřte, že i na takovéto stěně, i po roce pravidelného lezení, stále existuje spousta výzev.

Vybudování stěny finančně podpořili:

Obec Sobotovice